skip to Main Content
Mýt či Nemýt? Očista Auta Je Nutná I V Zimě!

Mýt či nemýt? Očista auta je nutná i v zimě!

Hodně řidičů v zimě přemýšlí nad tím, jestli své auto mýt nebo ne. Rádi bychom vám dnes předložili několik důvodů k tomu, abyste nad tím už nemuseli přemýšlet a auto i v mrazech udržovali v čistotě. Vyplatí se to totiž nejen co do bezpečnosti, ale i do budoucna. Správným mytím se totiž můžete vyhnout korozi.

Asi se shodneme na tom, že čisté auto je zároveň hezké auto. Je úplně jedno, jestli jezdíte starou felicií nebo zbrusu novým BMW. Jakmile je auto udržované, vypadá prostě lépe. Ovšem většina řidičů očistu přes zimu zanedbává. Už jsme se dokonce setkali s názory, že během mrazů je lepší auto neumývat, protože sůl, námraza a veškerá špína vlastně lak zakonzervují. Je to absolutní hloupost! Právě sůl a rozježděný sníh autu velmi škodí.

Ideální je, abyste před zimou auto pořádně umyli u profesionálů. Zvládnete to ale i sami na zahradě, jen vám to zabere hodně času a sil. Nejde jen o karoserii, která si před zimou zaslouží velkou dávku ochranného vosku. Ten zabrání soli, aby se dostala až úplně na lak. Pořádně umyjte ale i podvozek auta, aby tam nezůstaly zbytky spadaného listí nebo bláto. Pokud se vám nechce investovat čas a energie na tak důkladné mytí, můžete zajet i do myčky. Jen si připlaťte za program, který umyje i podvozek a nanese alespoň nějaký vosk.

Je jasné, že v zimě, kdy teploty padají hluboko pod nulu, nebudete své auto umývat na zahradě. Ovšem jsou myčky, které fungují i za slabších mrazů. Rozhodně je navštivte alespoň jedenkrát za dva týdny. Spíše častěji. Záleží na tom, jaké je počasí. Pokud padá sníh a silničáři hodně solí, auto nechte umýt častěji. Pokud jen mrzne, ale je hezky, můžete návštěvu o pár dnů odložit. Stejně jako při mytí před zimou ale určitě opláchněte i podvozek auta. Jen tak se na něm nebude usazovat sůl, která je velkou kamarádkou koroze.

Zdroj: Garáž.cz 30.11.2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back To Top