skip to Main Content
Proč spolupracovat s námi?
Protože chcete být úspěšní!
Protože chcete aby vás podnikání bavilo.
Protože chcete být partnerem silné značky.
Dodáváme vám prvotřídní kvalitu.
Chci provozovat vlastní myčku
Co obnáší provoz myčky a co k tomu potřebuji?

Aut stále přibývá a mýt se musejí. I v této oblasti jde vývoj dopředu a mycí centra Comfort wapka představují aktuálního technoligického lídra. Nadčasově elegantní a hlavně praktická konstrukce ve spojení s nejmodernějšími technologiemi mycích procesů a používáním nejšetrnější a přitom kvalitní a vysoce účinné chemie zajišťují ekonomicky výhodnou investici s rychlou návratností. Pod křídly brandu Comfort wapka se Vám dostane maximální péče od výstavby vlastních mycích boxů přes zaškolení až po provozní, servisní i marketingovou podporu.

1. Zaměření

2. Projektová dokumentace

3. Zasíťování

4. Stavba panelů

5. Technologický kontejner

6. Ocelová konstrukce

7. Technologie mytí

8. Spuštění provozu

VHODNÝ POZEMEK

Vaším prvním krokem vždy bude výběr správného pozemku. Nezapomeňte, že základním kritériem, které je potřeba aby splňoval, je soulad vašeho podnikatelského záměru s územním plánem.

Tedy jinými slovy – můžete mít vybraný a případně již zakoupený ideální pozemek na úžasném místě, ale platný územní plán na něm nepovoluje postavit a provozovat mycí centrum… A jste rázem kde? Ano, přesně tam – na pokraji velkého trápení!

Pokud tedy z pohledu povolení provozu vašeho ´mycího´ byznysu máte k dispozici legislativně vhodný pozemek, zbývá ještě posoudit jeho technickou vhodnost a zejména lokalitní umístění.

To vše je zásadní pro optimální efektivitu vašeho podnikání. Správným výběrem totiž nastavíte primární podmínky pro:

 1. A) – VÝŠI VSTUPNÍ INVESTICE
 2. B) – NÁVŠTĚVNOST ZÁKAZNÍKŮ
 3. C) – NÁVRATNOST VLOŽENÝCH PROSTŘEDKŮ

Ptáte se jak a v čem?

A – Výši vaší vstupní investice (tím nemyslíme kupní cenu pozemku, ale finanční náročnost vybudování a zprovoznění mycího centra) podstatně ovlivní například vzdálenost inženýrských sítí, jsou-li na něm k dispozici dostatečně zpevněné plochy, v jakém stavu je příjezdová komunikace a podobně.

Důrazně doporučujeme nezanedbat prověření zatížení potenciálního pozemku kupříkladu nevhodným vedením optického kabelu, plynovodu, vodovodu, kanalizace, elektřiny nebo majetkoprávními vztahy v podobě třeba věcného břemena, zástavního práva atd.

B – Zisky vám samozřejmě budou generovat motorističtí návštěvníci toužící po očistě svého dopravního prostředku. Ale napadlo vás třeba, že brána nebo závora u vjezdu do areálu s myčkou může některé z potenciálních klientů odrazovat? Nenapadlo, protože s tím nemáte zkušenosti? My ano! A věřte, že takových ´drobností´ může být celá řada…

Ideální umístění mycího centra je logicky na frekventovaném místě, kde bude dobře viditelné a bude k němu snadný a nekomplikovaný příjezd.

C – Víme, dobře se to radí, ale bez pardonu platí, že o návštěvnosti mycího centra a tím i o rychlosti vrácení vložené investice rozhoduje správně zvolený mix vhodného pozemku, optimálních podmínek pro zbudování inženýrských sítí, spodní stavby, zpevněných ploch a dokončovacích prací. Samozřejmě v následné kombinaci s nejvhodnější technologií pro mytí vozidel.

PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE A STAVEBNÍ POVOLENÍ

Tak, první krok máte úspěšně za sebou – čili vlastníte nebo máte pronajatý pozemek, na němž podle územního plánu můžete stavět, s provozovateli sítí jste projednali možnosti připojení a s místně příslušným stavebním úřadem máte prodiskutováno jaké požadavky bude v onom konkrétním místě mít.

Výborně, takže můžeme pokračovat krokem číslo 2 = pozemek je potřeba zaměřit a připravit projektovou dokumentaci. Hotová dokumentace poté musí proběhnout úředním kolečkem a vše je završeno stavebním povolením.

Celý tento proces podle našich zkušeností trvá 6 až 10 měsíců. Vždy totiž záleží na vytížení konkrétních úřadů a jak se vyspí jejich kompetentní pracovníci…a vždy tak trochu doufáme, že se vyspí do růžova…

Postrašili jsme vás? To snad ne. Jak se říká, nic se nejí tak horké jak se to upeče a rozhodně nechceme podceňovat vaše schopnosti vše rychle a bez problémů zařídit. A navíc, pokud se nechcete v těchto nepříliš populárních a oblíbených činnostech sami angažovat, tak stále platí naše nabídka, že všechny popsané činnosti pro vás a za vás vyřídíme nebo v případě, že máte vlastního projektanta, poskytneme vám maximální a plně profesionální součinnost.

 

SÍTĚ A SPODNÍ STAVBA

Takže vše nabralo na obrátkách a jedeme dál. Po vydání stavebního povolení se můžeme pustit do realizace.

Je potřeba začít přípravou sítí a spodní stavby. Po vytýčení půdorysu myčky převezme štafetový kolík bagrista a vyhloubí potřebný výkop. Následuje příprava a usazení záchytných jímek a hutnění podloží v potřebných frakcích pro usazení podlahových panelů.

V případě zamýšlené technologie odsávání mincí do kontejneru bude potřeba již v této fázi připravit rozvody. To stejné platí pro plánované podvozkové mytí, na což je rovněž potřeba mít stavební připravenost již při realizaci spodní stavby. V jejím rámci se musí ještě připravit výkop a usadit odlučovač ropných látek, lidově Lapol, jehož velikost navrhneme podle počtu provozovaných mycích boxů.

PODLAHOVÉ PREFABRIKOVANÉ PANELY

Chcete pozitivně ovlivnit rychlost výstavby a její preciznost a spolu s tím i kladně přijímaný vzhled a funkčnost mycího centra? Předpokládáme, že ano, a tak vám doporučujeme použít betonové prefabrikované, v případě potřeby i vyhřívané, panely.

Ať chceme nebo nechceme, člověk je tvor veskrze pohodlný a vyžadující přiměřený komfort. Ani s relativně příjemnou činností se proto nechce příliš namáhat a trápit. Dopřejme mu proto i při bezkontaktním mytí jeho dvou, tří, čtyř nebo i více kolového miláčka odpovídající životní prostor.

Z praxe víme, že nejoptimálnějšími jsou panely, díky kterým vznikne box o délce téměř osmi metrů a šířce čtyř a půl metru. Tyto panely jsou navíc vyrobeny tak, aby přesně kopírovaly rozměry sedimentačních jímek a pasovaly pro usazení našich typizovaných pojezdových roštů. Kde je seženete? Nemusíte pátrat, samozřejmě vám je rádi dodáme.

Zdají se vám rozměry malé? Jste přesvědčeni, že budete potřebovat ještě větší , třeba jeden box pro fakt velká vozidla? Je libo obytňák, náklaďák nebo snad kamion? Buďte v klidu, my vám dokážeme sestavit podlahu podle vašich představ, přesně na míru vašim potřebám a požadavkům.

A šup od rozměrů k funkčnosti. V panelech od nás je samozřejmostí příprava na vše potřebné: čidla, odpady, rozvody i vyhřívání. Počítáme s jeho nejúčinnější formou, kterou je speciální topný kabel. Jeho předností je velmi rychlý náběh a i po dosažení požadované podlahové teploty a vypnutí vyhřívání mají panely dlouhou tepelnou setrvačnost.

Také si u něj můžete vybrat, zda všechny potřebné parametry nastavíte vzdáleným řízením automaticky nebo je budete chtít aktuálně řídit ´ručně´.

TECHNOLOGICKÝ KONTEJNER

Víte, co bude opravdovým srdcem celé vaší myčky? Ano, správně – technologický kontejner! Asi jste ho už určitě někde viděli na vlastní oči, takže tedy jen pro úplnost a v rychlosti.

Jedná se o robustní pozinkovaný ocelový rám opláštěný PUR panely s tloušťkou 10 cm, které zajišťují výbornou tepelnou izolaci. Prostě technologii uvnitř kontejneru se nesmí nic stát a musí být jako ve vatičce…

A co tedy v té ´vatičce´ všechno najdete?

 • kompletní elektroinstalaci
 • rozvody vzduchu
 • rozvody vody
 • odpady
 • zabezpečovací systém
 • kamerový systém
 • osmotickou stanici
 • zásobník na osmotickou (= demineralizovanou) vodu
 • zásobníky teplé vody
 • odsávání mincí
 • rozvaděč
 • technologické komponenty pro samotné mytí
 • osvětlení

Stačí? Jakpak by ne, vždyť je to všechno, co je potřeba! Kdyby vám to bylo málo, na přání můžeme kontejner osadit toaletou a umyvadlem. Podle dalších potřeb ho osadíme měničkou bankovek, případně také automatem na horké nápoje.

Hotový kontejner, pochopitelně již ´nastrojený´ zmíněnou výbavou, dovezeme a pomocí jeřábu usadíme na určené místo. Jak jednoduché, že?

OCELOVÁ KONSTRUKCE

Tak chlapi, na rovinu – sjedete pohledem pěknou ženskou, třeba když jedete autem a vidíte ji na chodníku? A co vy, ženy, otočíte se za přitažlivým mužským, který vás zrovna míjí? Jasně, že ano, je to přece přirozený reflex. Krása a elegance prostě přitahuje odjakživa!

No, a ani u automyček tomu není jinak. Nějaká nevzhledná oprýskaná šmudla vás prostě nepřitáhne, na to vemte jed! Viděli jste už tu naši? Troufáme si říci, že ta naše je opravdu atraktivní.

Jenže, opravdu povedený vzhled se také musí snoubit s opravdu povedenou funkčností! Jsme si toho dobře vědomi a i po této stránce jsme na naší myčku patřičně hrdí. A tuto hrdost rádi předáme i vám ve formě robustní ocelové konstrukce s průsvitným polykarbonátovým zastřešením.

Opravdu nadstandardně dimenzovaná masivní konstrukce s podjezdovou výškou 315 cm je variabilně řešitelná na individuální varianty šířky jednotlivých mycích boxů. Samozřejmostí je příprava na uchycení sendvičových dělících stěn s přímým potiskem a laminací.

Případnou možností jsou také otevřené boxy například pro mytí nákladních aut. Joj, tak už se to celé rýsuje!

TECHNOLOGIE MYTÍ

Vše ostatní může být naprosto špičkové, ale základem základů pořád je a bude mít takovou mycí technologii, aby nekompromisním výsledkem bylo nezpochybnitelně dokonale a šetrně umyté auto

Naše technologie je postavená na tekuté chemii a principu aktivní pěny. Vše sami vyvíjíme, testujeme a průběžně vylepšujeme. Samoobslužné mytí formou aktivní pěny považujeme v současnosti za nejšetrnější způsob ekonomického mytí automobilů. Dodanou technologií je možné samoobslužné umývání všech běžně užívaných osobních, dodávkových a nákladních vozidel.

Pro maximální mycí efekt a co nejnižší spotřebu chemie, energie a vody využívá zvolená technologie kombinaci nízkého, středního a vysokého vodního tlaku s využitím variabilních otáček motoru. Technicky řečeno, jedná se o frekvenčním měničem řízený elektromotor.

Základem naší mycí technologie je variabilní hliníkový rám, jehož velikost individuálně přizpůsobujeme počtu provozovaných boxů. Samotné popisování do něj ´vložené ´ technologie by však vydalo na několik stránek, proto alespoň základní popis:

Používáme prověřená kvalitní čerpadla Hawk se třemi keramickými písty a poniklovanou mosaznou hlavou, produkující maximální tlak 200 barů. Součástí technologie je i funkce pro zrychlení náběhu chemie, která zajišťuje rychlé dodání chemie do požadovaného pracovního nářadí.

V každém mycím boxu jsou k dispozici dvě pracovní nářadí s vysokotlakou hadicí a ochranou proti zalomení. Jedno z nich slouží pro aplikaci aktivní pěny, druhé pro vysokotlaké umývání a všechny ostatní programy.

Jako prevence proti zamrznutí vody v hadicích a pracovních nářadí je instalována účinná pulsní protimrazová ochrana.

V mycím centru bude podle vaší volby možné vybrat si až z osmi programů:

 • STOP
 • DISKY A HMYZ
 • MYTÍ ŠAMPONEM
 • AKTIVNÍ PĚNA
 • VYSOKOTLAKÉ MYTÍ
 • SUŠICÍ NANO VOSK
 • KONZERVAČNÍ SUPER VOSK
 • OPLACH DO LESKU(osmotickou vodou)

Za všechno se pochopitelně platí, a tak vám zákazníci za skvěle umytý vůz jistě rádi na místě zanechají přiměřenou část svých finančních prostředků. K tomu využijí nainstalovaný elektronický ovládací panel (mincovník) s LCD displejem. Pro platbu budou moci použít mince v hodnotě 10, 20 nebo 50 Kč, předplacené zákaznické karty nebo jejich standardní bankovní kartu.

A co když u sebe nemají mince v požadované hodnotě nebo potřebném množství? A kde vezmou tu zákaznickou kartu? A kde si jí mohou dobít? A co doklad – kde ten získají? Mnoho otázek…jedna odpověď.

To vše jim zabezpečí naše MĚNIČKA BANKOVEK:

 • za libovolně volitelné bankovky (100,200,500 atd.)
 • vydá mince v hodnotě 10,20 a 50 kč.
 • prodá zákaznickou kartu,
 • dobije jí na zákazníkem zvolený libovolný kredit
 • vydá k tomu daňový doklad

Obsahuje detailní statistiky skutečně rozsekané do nejmenších detailů, což znamená, že vás jako provozovatele zahrne množstvím informací…vždy budete z kteréhokoliv místa na světě vědět kolik máte v měničce aktuálně mincí a v jaké nominální hodnotě. Kolik v ní máte papírových bankovek a v jaké hodnotě. Kolik z těch bankovek bylo za prodej zákaznických karet, kolik za dobití karet a kolik za rozměnění na mince.

Zaznamená každé otevření dveří, každé vyndání zásobníku bankovek, každou „náhlou“ změnu objemu mincí ve vydávacích hoprech a podle nastavení vám o tom pošle notifikaci. Samozřejmostí jsou libovolně nastavitelné uzávěrky.

Prostě a jednoduše: umí toho tolik, že si s klidným svědomím můžete dovolit svěřit obsluhu měničky prakticky komukoliv bez obav o to, jestli svěřenou důvěru nezneužije…a pokud zneužije, tak jenom jednou – vy o tom totiž budete okamžitě vědět!

Jo a abychom to nezakecali: Vzdálený přístup pro řízení a konfiguraci má samozřejmě i samotné mycí centrum. Takže i co se mytí týká, budete mít dokonalý přehled o všem…a když říkáme o všem, tak skutečně o všem co se detailních statistik mytí týká…

KOLAUDACE A SPUŠTĚNÍ PROVOZU

Je tu finále!

Po úspěšné kolaudaci, o které vůbec nepochybujte, a jejím nabytí právní moci již přijde na řadu kýžený ostrý start. Ještě před ním nastavíme všechna zařízení na optimální průběh provozu a zaškolíme obsluhu. Pokud si to budete přát, tak vám na první týdny provozu poskytneme naší proškolenou obsluhu, která významnou měrou pomůže k rychlému a bezproblémovému rozběhu vašeho mycího centra.

A ani toto ještě zdaleka není všechno, s čím vám můžeme pomoci!

Vytvoříme vaší myčce potřebnou publicitu, a tím zvýšíme její návštěvnost a provozní rentabilitu. Přece se o vašem mycím centru musí zákazníci dozvědět, pokud si ho nechcete nechat vybudovat jen pro okrasu a potěšení ega…. To byl samozřejmě jen odlehčující vtípek na závěr a konstatování, že se vůbec nemusíte bát toho, že po spuštění provozu své partnery a zákazníky opouštíme a házíme je přes palubu..

Pro nás totiž ani v této fázi práce nekončí. I nadále jim poskytujeme servis, jakoukoliv potřebnou sounáležitost a poradenství a samozřejmě trvale dodáváme veškeré příslušenství, chemii a vše potřebné pro hladký provoz jejich myčky. Pevně věříme, že tedy i té budoucí vaší!

Máte dotaz? Navštivte sekci kontakty

Back To Top